Загальна інформація
Витяг з містобудівної документації використовується у разі формування земельної ділянки чи зміни цільового призначення земельної ділянки для потреб, пов’язаних із забудовою, та додається до такого проекту землеустрою. У витязі із відповідної містобудівної документації зазначається функціональна зона території, в межах якої розташована земельна ділянка, та обмеження у використанні території для містобудівних потреб (джерело: ч.4 статті 50 Закону України «Про землеустрій»).
Перелік та обсяг відомостей, що зазначаються у такому витязі, визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (джерело: абзац восьмий п.23 розділу X Земельного кодексу України).
Витяг з містобудівної документації надається органом місцевого самоврядування або Київською та Севастопольською міською держадміністрацією за запитом заявника.
Як замовити витяг з містобудівної документації
Витяг з містобудівної документації може замовити власник ділянки або його уповноважений представник, звернувшись до ЦНАПу за місцем розташування земельної ділянки.
Для замовлення витягу з містобудівної документації можуть бути потрібні наступні документи:
-
заява про надання витягу з містобудівної документації;
-
документ, що посвідчує право власності або користування на земельну ділянку;
-
графічні матеріали в довільній формі із зазначенням місця розташування земельної ділянки (у разі, якщо земельна ділянка не сформована та не має кадастрового номера);
-
документи, що посвідчують особу;
тощо.
Термін надання витягу з містобудівної документації - 5 днів (календарні).
Вартість надання витягу з містобудівної документації - Безкоштовно.
Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).
Зміст витягу з містобудівної документації
Витяг з містобудівної документації передбачає наявність наступних відомостей:
1. Інформацію про містобудівну документацію:
- територія, на яку розроблено містобудівну документацію;
- дата, назва органу та номер рішення про затвердження містобудівної документації (останні зміни на час надання витягу);
- функціональна зона (назва виду функціонального призначення території функціональної зони (функціональних зон), код (номер) функціональної зони, площа функціональної зони;
- посилання на опубліковану містобудівну документацію на відповідному веб-сайті та геоінформаційну систему, що забезпечує її відображення.
2. Графічну частину витягу з містобудівної документації (із зазначенням масштабу), яка повинна відображати:
- частину території розроблення містобудівної документації, яка включена у функціональну зону;
- межі функціональної зони (функціональних зон) із зазначенням координат;
- всі існуючі та проектні об’єкти, розташовані в межах функціональної зони (функціональних зон);
- всі обмеження у використанні земель (у тому числі у сфері забудови), що розповсюджуються на територію в межах функціональної зони;
- експлікацію з переліком відображених об’єктів;
- умовні позначення, якими відображена функціональна зона, та всі обмеження.
3. Перелік переважних та супутніх видів використання території (земельної ділянки) та перелік категорій земель та видів цільового призначення земельних ділянок, які можуть встановлюватися в межах відповідної функціональної зони.
В тексті статті частково була використана інформація про витяг з містобудівної документації, що міститься на платформі Дія: Гід з державних послуг.